Linja 12
Voimassa 3.6.2024 – 7.8.2024
Matkakeskus – Tornionmäki (-Tykkimäki) – Matkakeskus
Ajoreitti:
Matkakeskus H3 – Utinkatu – Nevatie – Sydänmaantie – Karjalankatu – Utinkatu – Hallituskatu – Kouvolankatu – Asemakatu – Matkakeskus H3
Lähtöpysäkit:
Matkakeskukselta Tornionmäkeen: Matkakeskus H3.
Tornionmäestä Matkakeskukselle: Tornionmäki Sydänmaantie P.
Ajoaika:
Matkakeskus – Tornionmäki 10 min
Tornionmäki – Matkakeskus 15 min
Liikennöitsijä: Savonlinja Oy
Tällä linjalla ajavat matalalattiabussit.
Ma – pe
T = ajetaan reittiä Matkakeskus – Sydänmaantie – Tykkimäki – Matkakeskus
Matkakeskus – Tornionmäki | Tornionmäki – Matkakeskus |
---|---|
5:55 | 6:05 |
7:55 | 8:05 |
10:35 T | 10:45 T |
11:20 T | 11:30 T |
13:55 T | 14:05 T |
18:15 T | 18:25 T |
19:10 T | 19:20 T |
20:00 T | 20:10 T |
La
T = ajetaan reittiä Matkakeskus – Sydänmaantie – Tykkimäki – Matkakeskus
Matkakeskus – Tornionmäki | Tornionmäki – Matkakeskus |
---|---|
9:35 | 9:45 |
12:05 T | 12:15 T |
13:00 T | 13:10 T |
14:20 T | 14:30 T |
16:00 T | 16:10 T |
17:05 T | 17:15 T |
17:50 T | 18:00 T |
18:25 T | 18:35 T |
19:15 T | 19:25 T |
19:40 T | 19:50 T |
20:45 T | 20:55 T |
Su
T = ajetaan reittiä Matkakeskus – Sydänmaantie – Tykkimäki – Matkakeskus
Matkakeskus – Tornionmäki | Tornionmäki – Matkakeskus |
---|---|
8:25 | 8:35 |
11:45 T | 11:55 T |
12:50 T | 13:00 T |
14:40 T | 14:50 T |
15:50 T | 16:00 T |
17:50 T | 18:00 T |
19:10 T | 19:20 T |
20:00 T | 20:10 T |
Päivitetty 19.7.2024